Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu neony ledowe zyskały obecnie tak dużą popularność

{Niewiele osób jest świadomych, że tak popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma wieloletnią historię, która w rzeczywistości cały czas trwa. Typowe neony wykonywane są z rurek ze szkła napełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jak wyglądał skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor światła. Tego typu neony na ścianę czy też montowane na dachach i konstrukcjach na pewno robią duże wrażenie, ale mają parę dość istotnych wad. Po pierwsze produkcja ich wymaga sporej ilości czasu, a poza tym z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej danego elementu naprawić się już nie dało, tylko trzeba było wstawiać nowy. Z takich też powodów mogłoby się wydawać, że taki nośnik reklamy zacznie powoli znikać z naszych ulic, kiedy pojawiła się na rynku technologia ledowa. Ledy jako źródło światła przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas zapewne kojarzy widoczne z daleka w nocy barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad 100 lat ta reklamowa forma ciągle się cieszy bardzo dużą skutecznością i popularnością, a obecnie dzięki nowoczesnej technologii możliwości jej znacznie się zwiększyły. Tradycyjne neony wykonane są ze szklanych rurek wypełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Jeżeli do końców takiej rurki zostanie podpięte napięcie, to pojawiają się wyładowania i gaz w rurce będzie świecił w odpowiednim kolorze.

Daje to niesamowite efekty, widoczne z bardzo daleka bez względu na warunki klimatyczne, lecz produkcja neonów o takiej konstrukcji jest trudna i wymagająca. Z uwagi na wykorzystanie szkła nie są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak więc z takich przyczyn to najtańsza i szybka do montażu forma reklamy. Bardzo dużo się zmieniło dzięki technologii ledowej, która się pojawiła kilkanaście lat temu i zdobyła niesamowicie dużą. Nowoczesne neony led stały się świetną alternatywą dla dotychczasowych konstrukcji, wypierając je w dużym stopniu z rynku. Są bowiem tańsze, prostsze do wykonania, bardziej odporne mechanicznie i mogą dać nieograniczony zakres barw.

Napis ledowy umieszcza się w rurce z plastiku, jaką jest znacznie łatwiej uformować do dowolnego kształtu w porównaniu ze szkłem, nie jest też ona narażona na stłuczenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Nowoczesne neony na ścianę potrzebują dużo mniej energii, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, ta technologia pozwala również na zastosowanie praktycznie każdego z kolorów, jaki będzie chciał zamawiający.

Wyśmienicie sprawdzają się zarówno w zastosowaniach wewnątrz budynków, jak również za nimi, jak tradycyjne neony. Firmy które się wyspecjalizowały w wytwarzaniu takich neonów zapewniają sporą elastyczność w zakresie wymiarów czy wzornictwa, z tego też powodu każdy zrobić może neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. A który będzie ładnie świecił przez kolejne lata.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY