Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

WordPress – dlaczego ten system prowadzenia blogów jest tak popularny

Większość z nas jest świadomych tego, jak ogromnie dużo rozmaitych informacji jest obecnie w internecie. Wiele osób też doskonale wie, że nie można bezkrytycznie ufać wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym kraju obecnie legalnie funkcjonuje blisko milion stron, o bardzo różnorodnej tematyce. W praktyce każda osoba może taką stronę otworzyć, ponieważ koszt tego jest naprawdę niewielki. I mając taką stronę publikować praktycznie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak również firm, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. O ile za materiały zabronione prawem, takie jak na przykład propagowanie przemocy czy obrażanie innych można ponieść konsekwencje, to w przypadku rzeczy nieprawdziwych lub nierzetelnych już ewentualne konsekwencje raczej autora nie spotkają. A takie sytuacje wynikać mogą z paru rzeczy. Przede wszystkim sporo osób posiadających własne strony raczej nie przykłada większej do tego, co zostało na nich umieszczone.

Ale coraz częściej zdarzają się przypadki, że dane treści mają służyć manipulacji ludźmi, wywoływaniem niepokojów, lęków czy też uprzedzeń do jakiś grup. Są to działania celowe, zaplanowane i realizowane przez ludzi, którzy w tym mają jakieś swoje wymierne cele. Dlatego też bardzo ważne jest, aby nie mieć zaufania do wszystkiego, co się znajdzie w sieci. Niestety wielu ludzi tak postępuje, bezkrytycznie podchodząc do tego, co przeczytają, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od niedawna coraz częściej słyszy się o fake newsach, czyli informacjach nieprawdziwych, ale z uwagi na swoją formę i treść wywołujących określone reakcje czytelników. Walka z czymś takim jest bardzo trudna, ponieważ w wielu przypadkach trudno w pierwszej chwili jest stwierdzić, czy coś rzeczywiście jest prawdziwe, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej korzystać pewnych źródeł, na przykład takich jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że zawierają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY