Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mówienie o swojej wierze

Czy to z chrześcijanami, czy z niechrześcijanami, ważne jest, aby skonfrontować swoje przekonania z przekonaniami innych. Przede wszystkim utrzymuje świadomość otaczającego Cię świata i sprawia, że masz otwarty umysł. Ale przede wszystkim dlatego, że pozwala udoskonalić myślenie o swoich przekonaniach. Dlatego pozwala zrozumieć i podzielić się z innymi swoją wiarą. Nie zapominaj, że nie zostałeś wysłany na ziemię, aby pozostać w swoim małym kącie.

Jeśli nosisz w sobie nadzieję, radość życia, musisz się nią podzielić z tymi, którzy cię otaczają. Ponadto człowiek nie jest stworzony do pozostawania w samotności, potrzebuje kontaktu. To samo dotyczy Twojej wiary, wiara która nie jest konfrontowana z otaczającym ją światem jest wiarą słabą bo przy najmniejszym wstrząsie podważa wszystko. Nie wahajcie się więc podejmować dyskusji o wierze z ludźmi wokół was!

Po trudnym roku pełnym cierpienia i wstrząsów, wraz z początkiem nowego roku i stopniową dystrybucją szczepionki, być może możemy z pewną ulgą powiedzieć, że zaczynamy widzieć światełko na końcu tunelu, który jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się nie mieć końca.

Nadzieja jest taka, że rok 2021 może być rokiem odrodzenia, rokiem naszego osobistego spełnienia jako istot ludzkich. Ale przede wszystkim tym, co stopniowo odkrywamy na nowo, jest nadzieja: ta magiczna, a raczej niewytłumaczalna i fascynująca siła napędowa naszego życia od zarania dziejów.

Ale co to znaczy mieć nadzieję?

Nadzieję trzeba pielęgnować codziennie, jest ona aktem wiary. Nadzieja to szczera pozytywność, wspólna radość, która przenika nasze serca i wprawia nas w ruch. Nadzieja jest wyborem i stanowi podstawę dążenia do duchowej elegancji. Nie jest to zwykła życzliwość, ale raczej szczególny sposób działania i zachowania się wobec życia, mądrego działania, wyciągnięcia ręki, gestu połączenia, ale przede wszystkim dialogu.

Dążenie do duchowej elegancji wymaga zaangażowania i poświęcenia, ponieważ zakłada zdolność do zawładnięcia swoim życiem i kierowania nim, bez ulegania wydarzeniom czy okolicznościom. Wybrać duchową elegancję to wybrać światło, zawsze, bezwarunkowo. Oznacza to wyciąganie ręki po to, by pielęgnować szczere i wolne przyjaźnie. Wniesienie tej transformacji do naszej egzystencji oznacza z konieczności wniesienie elegancji sacrum do naszego codziennego życia. Oznacza to ustalenie, że to właśnie zdolność do rozkwitu jako istoty ludzkiej, dana i otwarta dla wszystkich, ostatecznie charakteryzuje siłę wspólnoty. dodatkowe informacje

Chodź do kościoła i oglądać nabożeństwa online

Chodzenie do kościoła pozwala na kontakt ze wspólnotą chrześcijańską i stopniowe włączanie się w jej życie. Osobiste uwielbienie jest ważne, ale istotne jest również uczestnictwo w życiu Kościoła. Czasami jednak wiadomości, które są przekazywane w kościele, nie docierają do ciebie lub nie są odpowiednie do sytuacji, w której się znajdujesz. W tym przypadku można zwrócić się do naszego ukochanego YouTube, gdzie wiele kościołów nadaje swoje wiadomości.

Kiedy szukałem Boga oglądałem dużo internetowych kultów.

Bardzo mi to pomogło w niektórych kwestiach. Czy to po angielsku, francusku czy w innych językach, internet jest dobrą opcją, aby uzyskać różne wiadomości. Nie wahaj się jednak skonfrontować swoich przekonań i wizji wiary z oglądanym filmem. Celem nie jest przyjęcie wszystkiego jako ewangelii, ale posuwanie się do przodu w swojej wierze. Jeśli więc przekaz, który oglądasz nie zgadza się z Twoimi przekonaniami, zadaj sobie pytanie dlaczego. Podobnie jak w poprzednim punkcie, pozwala to na dopracowanie swojego myślenia o wierze i chrześcijaństwie.

Śledź konta chrześcijańskie na portalach społecznościowych

Żyjemy w ultrapodłączonym świecie. Właśnie dlatego masz dostęp do tego bloga. Gdy przechodzisz przez swoje sieci społecznościowe, spróbuj zobaczyć, czy śledzisz jakieś chrześcijańskie konta. Na wszystko są konta, więc dlaczego nie skorzystać z zasobów chrześcijańskich dostępnych w sieci? Czy to śledzenie kont, które zamieszczają cytaty z Biblii, fragmenty kazań, czy po prostu refleksje na temat wiary, pozwala poczuć Bożą obecność nawet w tym środowisku. A biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki spędzamy na naszych ekranach, dodanie odrobiny duchowości nie zaszkodzi!

Bądźcie duchowo ciekawi! Skonfrontuj swoje pomysły, pokombinuj, aby znaleźć nowe perełki, a przede wszystkim podziel się swoimi nowymi odkryciami z ludźmi wokół ciebie! Ważną rzeczą, aby utrzymać wiarę przy życiu jest to, aby nigdy nie brać jej za pewnik. Konsekwencja i wytrwałość będą twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami we wzroście w wierze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY