Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów diagnozujących depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje szansę zrobienia testów na zaburzenia depresyjne. O ile w takim razie klient będzie podejrzewać u siebie depresję, to po zgłoszeniu się do poradni może oczekiwać na konsultację, której towarzyszyć będzie diagnoza. W dodatku specjalista wyznaczy także, co trzeba robić dalej, by konkretna osoba mogła chwalić się większą stabilnością w dalszych latach. Test na depresję rekomendowany jest szczególnie w takiej sytuacji, gdy u danej osoby będą pojawiały się początkowe objawy tego zaburzenia albo kiedy utrzymują się one przez dłuższy okres czasu.

Ze strony placówki można także dowiedzieć się, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, iż ktokolwiek z najbliższych osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. W takiej sytuacji można zasugerować członkowi rodziny albo przyjacielowi, iż przypuszczalnie musi skonsultować się ze specjalistami. Testy psychologiczne pozwolą na sprawdzoną diagnostykę oraz najczęściej są głównym z motywów dla kogoś, aby zamierzał się poddać leczeniu.

Zwłaszcza jest to nie bez znaczenia wówczas, kiedy dana osoba nie widzi sensu w tym że żyje. Specjaliści ze wskazanej poradni opublikowali również test samowiedzy, przygotowany na bazie PHQ – 9. Zawiera on dziewięć zapytań, odwołujących się samopoczucia w przeciągu ostatnich 2 tygodni. Jeśli osoba uzupełniająca test odpowiada „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej aniżeli 4 twierdzenia, to powinna natychmiastowo konsultować się z ekspertem od psychologii, który zrobi wnikliwą diagnostykę.

Specjalista zrobi diagnozę opierając się na Skali Depresji Becka. Jest ona powszechnie stosowana w analizowaniu nasilania objawów świadczących o depresji. Test ten może zostać stosowany u osób w wieku od 17 do osiemdziesięciu lat. Jest przydatny w ocenianiu nasilenia objawów stanów depresyjnych i może być stosowany indywidualnie albo dla większej liczby osób, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W gabinecie Spokój w Głowie eksperci posługują się też pozostałymi metodami służącymi diagnozie, a także ukazują chorym jak mogą oni sobie poradzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci zapisywani są na ciągłą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY