Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega i z jakiej przyczyny należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to współczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W trakcie zabiegu w użyciu jest ulubiony diodowy laser, jaki przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry gruntownie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak oznaczanego anagenu – więcej na depilacja laserowa katowice. Wskazaniem do zastosowania epilacji laserowej ma prawo być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, niemniej jednak do w większości wypadków epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi i ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust i policzków lub miejsca intymne.

Aby efektywnie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg należy przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem żąda się wyśmienitego przygotowania – niezbędne jest w takim razie zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się również używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa blisko 20 minut. Zabieg jest pod każdym względem bezbolesny, nie potrzebuje w następstwie tego stosowania preparatów przeciwbólowych bądź poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może powrócić do domu. Istnieją niemniej jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia efektów zabiegu przez kilka dni potrzebne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY