Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy na blogu można zarobić

O tym, że blogi dają możliwość zarabiania, słyszało zapewne sporo osób. Faktycznie tak jest, warto zatem poznać trochę możliwości, jakie dają tego typu serwisy. Rzecz jasna pamiętać należy, że taki zarobek wcale nie będzie taki prosty i przyjemny, jak komuś może się wydawać. Uruchomienie takiego bloga, przygotowanie artykułów, a także rozreklamowanie później będzie wymagało dużo pracy, a pewności żadnej nie będzie, czy ostatecznie się uda. Z pewnością dużą zaletą blogów dla tych, którzy chcą dopiero zacząć, są niskie koszty finansowe na początku. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może nic nie wydawać, a skorzystać z jakiejś darmowej platformy, jakich kilka w internecie działa.

Lepszym rozwiązaniem będzie jednak utworzenie nowego bloga na własnym adresie, lecz razem z opłaceniem hostingu koszt na rok zapewne nie przekroczy kilkuset złotych. Najbardziej popularną platformą blogową jest WordPress, i z kilku przyczyn warto właśnie na niego postawić. Przede wszystkim nie jest on płatny, a oferuje równocześnie ogromne możliwości jeśli chodzi o zarządzanie czy wygląd. Posiada on również ogromną ilość dodatków i wtyczek powiększających możliwości, w tym również jeśli chodzi o SEO. Instalacja i podstawowa konfiguracja WordPressa razem z szatą graficzną nie powinna zająć dłużej niż godzinę, i po upływie tego czasu już można publikować swoje wpisy. To, jakie one będą, zależy od pomysłu właściciela.

Niektórzy skupiają się na wąskiej tematyce, na jakiej się dobrze znają, inni z kolei podejmują decyzję o założeniu bloga wielotematycznego, w jakim między innymi się znajdą takie tematy jak Ryby znak zodiaku. Jeżeli takie artykuły będą dobrze przygotowane i zawierające ciekawe treści, to można będzie liczyć na sporo gości. A taka popularność będzie miała przełożenie na możliwości zarobienia, przykładowo na reklamach czy programach partnerskich. Niektórzy posiadacze takich blogów nawiązują również współpracę z rozmaitymi firmami, umieszczając artykuły sponsorowane czy też promujące różne usługi i produkty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY