Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu warto zastanowić się nad założeniem własnego bloga

Posiadacze tysięcy blogów mają podstawy do twierdzenia, że WordPress idealnie przy tym się sprawdza. Konkurencja na rynku pośród systemów CMS jest naprawdę duża, a to właśnie WP niezmiennie od lat znajduje się na pozycji lidera. Z nieograniczonych w zasadzie możliwości tego systemu korzysta nie tylko ogromna liczba niedużych firm, ale też duże korporacje, posiadające rozbudowane pod względem funkcjonalnym serwisy.

A swoją popularność WordPress zawdzięcza kilku aspektom. Po pierwsze jest całkowicie darmowy, więc koszty uruchomienia całego projektu są niewielkie. Owszem, sporo dodatkowych wtyczek czy skórek jest udostępniana za opłatą, ale ilość darmowych jest tak duża, że bez żadnego problemu można znaleźć wszystko co potrzebne. Pomimo tego, że za system nic się nie płaci, to jest on niezwykle bezpieczny i stabilny. Dba o to społeczność użytkowników, u jakiej bez najmniejszego problemu można dostać wsparcie i pomoc.

Społeczność ta jest także często źródłem ciekawych inspiracji czy pomysłów, które wykorzystać można do swoich projektów. Dla posiadaczy blogów ważne są również kolejne duże plusy WordPressa. Instalacja tej platformy jest bardzo prosta nawet dla użytkowników mających niewielkie doświadczenie techniczne. Wszystko można skonfigurować i uruchomić w ciągu kilkunastu minut, i potem już da się umieszczać pierwsze publikacje. Nie trzeba przy tym znać tajemnic programowania, bowiem praktycznie wszystko można zrobić za pomocą wygodnego i intuicyjnego panelu zarządzania.

Dotyczy to zarówno instalacji skórek i wtyczek, jak również zarządzania kategoriami i wpisami. Przy ostatnich do dyspozycji jest wygodny edytor wizualny, z możliwością formatowania tekstu i dodawania zdjęć i grafik. Mając już działający pierwszy blog należy wypełnić go jakąś zawartością. Jeżeli ktoś będzie chciał, to postawić może na jakąś jedną tematykę i trzymać się jedynie jej. Ale można też stworzyć blog wielotematyczny, taki jak na przykład https://www.jakprowadzicbiznes.info/, takie miejsca także cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY