Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opis magnetycznych urządzeń do wyłapywania metali

{Podczas wytwarzania żywności niezbędne jest zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest przede wszystkim to, żeby nic niepożądanego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, ale o elementy metalowe, które również znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale wystarczy że się odłamie jakiś fragment śruby czy obudowy, żeby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów podczas wytwarzaniu żywności] detekcja metali ma ogromne znaczenie, i stosowana być powinna zawsze jak to jest potrzebne. separacja metali z reguły jest realizowana za pomocą specjalnych urządzeń z magnesami. Zależnie od rodzaju sprawdzanych materiałów same magnesy mogą mieć zróżnicowaną formę.

Urządzenia tego typu najlepiej się sprawdzają przy luźnych, sypkich materiałach, pod wpływem silnego pola magnetycznego wszystkie metalowe elementy przyciągane są do magnesu. Niestety separacja metalu za pomocą neodymowych magnesów będzie skuteczna wyłącznie dla metali wykazujących magnetyczne właściwości. Przy miedzi, mosiądzu czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie będą się sprawdzały, z tego też powodu trzeba użyć innych metod. W ostatnich latach rosnącą popularność zaczynają zyskiwać urządzenia używające promieni rentgenowskich. Umożliwiają one wykrywanie także nieżelaznych metali, a poza tym mogą wykryć praktycznie każde zanieczyszczenie, bez pochodzących od metalowych podzespołów zakłóceń.

Urządzenia do detekcji charakteryzują się różną czułością, w zależności od tego, gdzie się je stosuje. W spożywczej branży będzie się wymagało, żeby ta czułość była możliwie duża, gdyż nawet całkiem małe drobiny mogą być dużym zagrożeniem. Normą w przypadku urządzeń z magnesami neodymowymi jest wyłapywanie elementów o wymiarze kilkudziesięciu µm, co zapewnia rzeczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa. Z magnetycznych separatorów korzystają chętnie zarówno największe firmy zajmujące się wytwarzaniem żywności, jak też mali, lokalni producenci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY