Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze parametry maszyn do cięcia styropianu

Podejmując decyzję o kupnie urządzenia do cięcia styropianu należy mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Przede wszystkim ważna jest łatwość i prostota użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby które nie mają dużego doświadczenia w tego typu pracach.

Niezwykle istotna jest też wytrzymałość i solidność. Sprzęt ten pracować przecież musi na budowie, a przecież tam warunki są bardzo różne, dlatego nie może on być za bardzo delikatny i wrażliwy. Decydując się na zakup należy także się dowiedzieć, jakie funkcjonalności ma znaleziona gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna wysokość i szerokość płyt. Z reguły płyty styropianowe mają wymiary 100 na 50 cm, tak więc dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie powinno umożliwić pełne przecięcie po przekątnej. Część producentów ma w ofercie parę modeli, przez co można łatwo dobrać najodpowiedniejszy do swoich potrzeb.

Niekiedy modele te mogą się też różnić mocą zasilacza, generalnie im zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość cieniowania styropianu. Wtedy drut oporowy jest blokowany na odpowiedniej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednej płyty na dwie nieco cieńsze. Solidne maszyny pozwalają również na wycinanie skomplikowanych kształtów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY