Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mniszek lekarski – dlaczego należy go podawać posiadanym zwierzętom

Z zalet najróżniejszych roślin leczniczych i ziół ludzkość korzysta od wieków. Zawarte w roślinach substancje wpływają pozytywnie na nasze organizmy, poprawiając ich kondycję i witalność, podnosząc poziom odporności czy zabezpieczając przed wystąpieniem różnych chorób. Jak okazuje się też, wiele roślin wykazuje takie działanie także w przypadku zwierząt. Regularne podawanie ich pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Wiele osób nie ma do końca świadomości tego faktu, i podczas karmienia wyłącznie się opierają na sklepowych karmach. Tymczasem niewielkim kosztem znacznie można polepszyć dietę swojego królika, psa czy kota, między innymi o różne cenne zioła i rośliny. Jedną z nich jest popularny i często spotykany mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiaty, które później zmieniają się w białe dmuchawce, zna chyba każde dziecko. Jak pokazuje praktyka, ta roślina jest także bardzo cenna jeśli chodzi o zawartość najróżniejszych minerałów, witamin i czynnych substancji.

W swoim składzie między innymi ma witaminy A, C i D, jakie są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Z mineralnych składników wymienić między innymi można magnez i żelazo, jakie także korzystnie wpływają na zwierzęta. Do naprawdę cennych składników mniszka należy inulina. Ten naturalny wielocukier nie jest trawiony w pokarmowym układzie, z tego też powodu jego sposób działania przypomina działanie błonnika pokarmowego.

Dzięki temu, że podlega ona w jelitach fermentowaniu, to zapewnia się w ten sposób odpowiednią jakość flory bakteryjnej. Mniszek zawiera także sporo antyoksydantów, zwłaszcza duża ich ilość będzie się znajdować w liściach. Systematyczne podawanie zwierzętom tej rośliny wpływa pozytywnie w wielu obszarach. Zapewnia między innymi dobry wygląd skóry i sierści, dzięki właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i stawów, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych zwierząt, a także poprawia proces trawienia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY