Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakimi sposobami się można pozbyć lakieru z paznokci

Duża część pań bardzo chętnie ozdabia paznokcie. Różnych możliwości na to będzie przynajmniej parę. Cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite lakiery. Posiadają one ten plus, że dostępne są w ogromniej ilości kolorów i odcieni, a dodatkowo można je bez problemów samemu nałożyć w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań także się decyduje na wykonanie paznokci hybrydowych, tu także możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile hybrydy nakleja się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to jeśli chodzi o lakier można też sobie poradzić z nim samemu. W tym celu wystarczy kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze większość takich zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Ta substancja bardzo skutecznie sobie radzi z większością lakierów, lecz jest dość agresywna w działaniu. W przypadku nieumiejętnego stosowania lub bardziej delikatnych paznokciach spowodować nawet może jakieś ich uszkodzenia, z tego też powodu należy tu mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, kiedy bez acetonu się nie obejdzie, lecz jeżeli będą tylko możliwości, to jednak lepiej czymś innym go zastąpić.

Zwłaszcza że aktualnie nie ma problemu z dostępnością do wielu dobrych produktów, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Popularne są na przykład zmywacze opierające się na octanie butylu lub winylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest znacznie większe. Szukając zmywacza warto zwrócić uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, przykładowo roślinne wyciągi i olejki. Jeżeli celem będzie jedynie pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeśli trzeba będzie przygotować paznokcie do manicure hybrydowego, to takich produktów jednak należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić tłustą warstwę, jaka utrudni przyklejenie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY