Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak zadbać o działkę oraz dom, kiedy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas kocha siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w rozmaitych rejonach występuje około 150 typów motyli dziennych, a by ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w związku z tym tak dostosować rośliny, żeby motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach i duża ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niezmiernie entuzjastycznie korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu usuwanie gniazd szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, ale oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą łatwą.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie lubią być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tu również odgrywa obszerne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej profesjonalnej roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY