Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać rodzaj podkładu przy zakupie tapety

Wykończenie mieszkania tapetami ma sporo zalet, z tego też powodu popularność ich od pewnego czasu systematycznie wzrasta. Na pewno w dużym stopniu przyczyniają się do tego nowe podkłady, ale też i możliwość kupienia takich tapet online.

Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, wystarczy odwiedzić jakiś pewny tapeta mural sklep, wyszukać odpowiedni motyw, zdecydować się na podkład i za kilka dni otrzymuje się do domu zamówienie. Na dzień dzisiejszy klienci do dyspozycji mają kilka rodzajów podkładów, które się od siebie różnią ceną i parametrami.

Najmniej kosztują podkłady zrobione z papieru. Ich dużym plusem jest łatwość naklejania i ładnie odwzorowane kolory, lecz nie będą się one nadawały do wilgotnych pomieszczeń i nie można ich zmywać. Tapety flizelinowe posiadają od środka flizelinową warstwę, dzięki czemu są grubsze i wyśmienicie niwelują wszelakie nierówności na ścianie. Często posiadają też warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale też i mają one najlepszą jakość. Po pierwsze bardzo dobrze oddają kolory – każda tapeta imitacja cegły przez wiele lat cieszyć będzie oczy pięknym motywem, bez ryzyka wyblaknięcia. Dodatkowo są bardzo odporne na wodę, przez co sprawdzą się doskonale takich pomieszczeniach łazienka lub kuchnia. Zamawiając tapetę należy też pomyśleć o odpowiednim kleju, ponieważ nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY