Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Fizjoterapia przy problemach z kolanami podczas biegania

Bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności sportowej, w praktyce biegają osoby z każdej grupy wiekowej. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani specjalnego miejsca, wystarczą dobre buty i trochę chęci. Jednak uprawienie takiego sportu jest związane z niebezpieczeństwem różnych urazów, lekceważenie których może się niezbyt dobrze skończyć. I wcale tu nie chodzi o zwichnięcia czy skręcenia, ponieważ w ich przypadku przeważnie zaczyna się jakieś leczenie. Lecz jeśli zacznie się pojawiać w stawie lub kolanie niewielki ból, to większość biegaczy zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A to niekiedy jest początek bardziej poważnej kontuzji, którą obowiązkowo należy wyleczyć, żeby nie doprowadzić do poważnego urazu. W wielu przypadkach w zupełności powinna wystarczyć wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, jaka złagodzi objawy i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W poważniejszych stanach może być potrzebna wizyta u ortopedy i zrobienie badań, na przykład rezonansu magnetycznego czy USG. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan stawów, ścięgien i mięśni, co ma duże znaczenie przy wybraniu leczenia. Najczęściej spotykaną kontuzją pośród aktywnych biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Wynika to głównie z nieprawidłowej techniki, ale też niewłaściwego obuwia albo twardego podłoża. Poznań fizjoterapia w takim przypadku przede wszystkim będzie mieć za zadanie odzyskanie prawidłowych ruchowych wzorców i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dużo ćwiczeń jest kładzionych na poprawę siły mięśni, które mają główne znaczenie w czasie biegu. Oprócz tego fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć właściwej techniki, co pozwoli zmniejszyć niebezpieczeństwo powtórnej kontuzji w przyszłości. Serię zabiegów przeprowadza się w gabinecie, ale niejednokrotnie pacjent otrzyma też ćwiczenia, jakie potem może sam robić w swoim domu. W przypadku tego typu urazów ogromną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie. Tak więc jeżeli ktoś się zabiera za systematyczne treningi biegania, to powinien się do tego dobrze przygotować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY