Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są i w jaki sposób funkcjonują separatory tłuszczu

Odprowadzanie do kanalizacji wszystkiego, co tylko się da bardzo szybko mogłoby spowodować problemy z zatykaniem rur i przewodów. Żeby tego uniknąć, nasze przepisy regulują dokładnie zasady z tym związane, a za ich nieprzestrzeganie grożą różnego rodzaju konsekwencje. Na przykład to dotyczy wylewania tłuszczu. W niższych temperaturach substancje te twardnieją, i po przyklejeniu do ścianek mogą całkowicie zablokować możliwość przepływu. Dodatkowo przy niektórych rodzajach materiału, na przykład żeliwa, mogą spowodować różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego też powodu wszystkie obiekty, które używają tłuszczów pod różną postacią, zabezpieczyć się muszą przed ich wylewaniem do kanalizacji. Najczęściej się to robi przy pomocy specjalnych urządzeń, znanych też jako separatory.

Ten obowiązek będzie przede wszystkim dotyczył firm z branży gastronomicznej i produkującej żywność, ale też ubojni czy masarni. Konstrukcja separatorów tłuszczu skomplikowana nie jest, a do ich działania wykorzystywane są podstawowe fizyczne prawa. Typowy separator składa się z pojedynczej komory z umieszczoną na dnie przegrodą. Do tej komory dostarczane są ścieki z całego obiektu, a wypływają już znacznie oczyszczone. Zarówno odpływ jak i dopływ znajdują się trochę poniżej górnego poziomu ścieków. Ścieki przepływają przez wnętrze zbiornika, a jednocześnie ulegają one oczyszczeniu. Ciężkie zanieczyszczenia spadają na spód i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, ze względu na to że jest trochę lżejszy niż woda, to będzie się unosił na wierzchu. Z racji tego, że wraz z kolejnymi ściekami jego ilość będzie rosła, to konieczne jest systematyczne czyszczenie wnętrza urządzenia.

Częstotliwość tej operacji będzie przede wszystkim zależna od ilości produkowanych ścieków oraz znajdujących się w nich tłuszczy. Zakłada się jednak, że trzeba to robić przynajmniej raz na kilka tygodni. Dobrym pomysłem będzie podpisanie umowy na stałe z jedną z firm, która pojawiać się będzie w ustalonych odstępach czasu. A firmę taką znajdzie się na przykład w internecie, po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła czyszczenie separatorów Śląsk.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY