Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Przygarnięcie do swojego domu kota czy psa to też wzięcie odpowiedzialności za niego. Zwierzęciu należy bowiem zapewnić wodę i wyżywienie, dopilnować jego higieny, a jeśli okaże się to niezbędne zająć się też leczeniem. Z związane są jakieś koszty, jakie przy wypadku albo chorobie mogą być naprawdę pokaźne. Dlatego też właściciele zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad kupnem polisy ubezpieczeniowej, która by w takim przypadku mogła pomóc.

Jak pokazuje praktyka, ubezpieczenie kota online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Co prawda póki co będzie ono do wykupienia tylko jako dodatek do innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że w ogóle takie opcje się pojawiły.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta obejmować będzie różne ryzyka. Najczęściej jest to leczenie w przypadku choroby albo wypadku, koszty uśpienia czy też kradzież. Niezwykle przydatną i wartą rozważenia możliwością jest ubezpieczenie OC. W przypadku, kiedy zwierzę zrobi jakieś szkody albo ugryzie kogoś, to odszkodowanie z takiego zdarzenia zostanie wypłacone przez zakład ubezpieczeniowy.

Standardowe ubezpieczenie psa online to wydatek w okolicach stu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co istotne, polisą można objąć nie tylko koty i psy, lecz również wiele innych zwierząt. W większości towarzystw będą to ptaki i rybki, lecz jeżeli zacznie się dobrze szukać, to znajdzie się też polisy na świnki morskie, chomiki, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY