Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można zarobić na prowadzeniu prywatnego bloga

Blogi cieszą się od dawna ogromnym powodzeniem, jak widać po statystykach, duża część wszystkich stron w internecie ma właśnie taki charakter. A nie istnieje lepsze narzędzie do tego, żeby uruchomić swój blog, niż WordPress. Co też jest łatwe do zrozumienia, jeżeli się przyglądnie możliwościom tego narzędzia. Po pierwsze jest całkiem darmowy, nie trzeba nic płacić za niego. To nie oznacza wcale, że nie poniesie się żadnych kosztów, ale są one niewielkie.

Można chociażby kupić jakąś ciekawą skórkę, lecz wcale nie ma takiej konieczności. Jeżeli ktoś chce, to skorzystać też może z darmowych, wtedy tylko będzie musiał zgodzić się na odnośnik do serwisu autora. Dodatkowym kosztem będzie domena i hosting, jeżeli ktoś się zdecyduje na prowadzenie takiego bloga pod własnym adresem. Wtedy trzeba się liczyć z kosztem mniej więcej trzystu złotych rocznie, lecz to jest naprawdę niedużo w porównaniu z tym, gdyby trzeba było wykonać taki serwis praktycznie od zera. Kolejną bardzo dużą zaletą WordPressa jest łatwa i szybka instalacja.

Osobie, która już posiada jakąś praktykę nie zajmie to raczej dłużej niż kilkadziesiąt minut, i wszystko będzie już gotowe do tego, żeby publikować pierwsze wpisy. Dodatkowo na większości hostingów instalację WordPressa można dostać w pakiecie, bez potrzeby robienia czegokolwiek. Wszystko jest dostępne z poziomu panelu administracyjnego, i w przeciągu paru minut da się utworzyć działający serwis. Na pewno duża popularność tej właśnie platformy wynika również z faktu, że daje ona duże możliwości pod kątem SEO.

Przy dobrym skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a poza tym użytkownicy o większym doświadczeniu dp dyspozycji mają szereg wtyczek, przy pomocy których mogą kompleksowo zarządzać wszystkimi linkami. W świetle tych zalet jest zupełnie zrozumiałe, że wiele blogów, takich jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, zostało opartych właśnie na WordPressie, ponieważ rozwiązanie to jest tanie, skuteczne i dające bardzo duże możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY